Õppekava: Hea kommunikatsioonikorraldus
Õppekavarühm: Haridustöötajad, ametnikud
Õpiväljundid
- Osaleja mõistab usaldusliku ja turvalise suhtluskeskkonna olulisust koolis ning oskab seda teadlikult kujundada.
- Osaleja oskab sõnastada asutuse kommunikatsioonipõhimõtted ning on valmis neid ellu viima.
- Osaleja on teadlik sisekommunikatsiooni kokkulepetest ja oskab neid rakendada igapäevatöös, sealhulgas kaebuste lahendamisel, õpilaste hindamisel ja toetamisel.
- Osaleja oskab kasutada kommunikatsioonitehnikaid nagu mina-sõnum, peegeldamine, tagasiside andmine ja konfliktide lahendamine.
- Osaleja oskab arvestada erinevate isiksusetüüpidega ning kohandada oma suhtlusstiili vastavalt olukorrale.
- Osaleja oskab kriisiolukordades rahulikult ja selgelt suhelda, vähendada pingeid ning pakkuda lahendustele suunatud kommunikatsiooni.
- Osaleja tunneb end kindlamalt keerulistes suhtlussituatsioonides ning oskab neid professionaalselt ja kindlameelselt lahendada.
- Osaleja on analüüsinud ja lahendanud 2-3 koolides toimunud kaasust.
- Osaleja oskab saadud lahendusi koheselt rakendada igapäevatöös.
- Osaleja mõistab, kuidas selged kommunikatsioonikokkulepped ja läbipaistvad reeglid vähendavad stressi ja suurendavad turvatunnet koolikeskkonnas.
- Osaleja tajub kommunikatsioonitõrgete vähenemise positiivset mõju, sealhulgas kaebuste hulga langust ja segavate tegurite vähenemist.
- Osaleja teab, kuidas selged reeglid ja kommunikatsioonipõhimõtted aitavad suurendada usaldust asutuse vastu nii kliendi kui ka töötaja seas.
- Osaleja mõistab, et teadlik kommunikatsioon aitab vähendada konflikte ja luua positiivsema õhkkonna.
- Osaleja oskab lahendada probleeme professionaalselt, kasutades kommunikatsioonialaseid tööriistu, mis võimaldavad kiiremini murede lahenduseni jõuda.
- Osaleja tunneb end kindlamalt ja oskab teadlikult luua ja hoida usalduslikke suhteid, kasutada praktilisi kommunikatsioonitööriistu ning lahendada konflikte efektiivselt ja professionaalselt.
Õpingute alustamise tingimused
Õpingute alustamise eeltingimused on kogemus haridusasutuses töötamisel või erialane kõrgharidus ning soov end valdkonnas täiendada.
Õppe kogumaht, sealhulgas auditoorse, praktilise ja iseseisva töö osakaal
8 akadeemilist tundi.
Õppe toimumise aeg
Kokkuleppel OÜ-ga Strateegiakorraldus.
Õppe sisu
- Usalduslike suhete loomine asutuses: eesmärgid, väärtused, kokkulepped ja turvalise suhtluskeskkonna kujundamine.
- Sisekommunikatsiooni kokkulepped
- Praktilised kommunikatsioonitööriistad ja nende harjutamine: mina-sõnum, tagasiside andmine, peegeldamine, konfliktide lahendamine ja isiksusetüüpide eripärad.
- Kriisikommunikatsiooni põhimõtted ja parimad praktikad.
- Reaalsete juhtumite analüüs ja lahendamine (2-3 kaasust).
Õppe läbiviimise koht
Vastavalt õppijate asukohale kokkuleppel rendileandjaga. Õppijatele tehakse õpperuum teatavaks hiljemalt 7 päeva enne koolituse algust.
Õppekeskkonna kirjeldus
Koolitusruum on hästi valgustatud ja ventileeritud, varustatud tänapäevase esitlustehnika, WiFi võrkude ja piisava hulga pistikupesadega, asub hästi ligipääsetavas kohas.
Õppematerjalide loend
Õppekava läbimisel soovitatakse erinevaid õppematerjale, kuid need ei ole otseselt õppekava läbimise eelduseks.
Täienduskoolituskursusega seotud täiskasvanute koolitajate nimed
Koolitust viivad läbi Marika Saar ja Triin Kaaver. Lähemalt saab lugeda meie kogemuse ja kompetentsi osas rubriigist nimega “Tiim”.
Õppetöö korraldamise alused
Täienduskoolitusele vastuvõtu ja koolituselt väljaarvamise tingimused ning kord
Koolitusele võetakse õppima kõik, kes on väljendanud selleks soovi, on tasunud õppimise eest ja oskavad keelt, milles koolitus toimub, vähemalt B2 tasemel. Sõltuvalt koolitusest või tellijast võib olla nõutud ka koolituslepingu sõlmimine.
Koolitusele registreeritakse peale kirjaliku sooviavalduse laekumist kodulehelt, e-maili teel või Töötukassast. Koolitusel osalemine kinnitatakse hiljemalt kolme tööpäeva jooksul peale avalduse laekumist. Õppegrupp komplekteeritakse vastavalt laekunud sooviavalduste järjekorrale. Koolitustele registreerimise tähtaeg on hiljemalt 1 tööpäev enne koolituse algust.
Koolitusele registreerunutele saadetakse täpsem info hiljemalt 1 nädal enne koolituse toimumist e-maili teel, milles on olemas täpne koolituse toimumisaeg ja -koht ning info koolituskeskkonda ligipääsemise kohta. Õppijal on õigus saada lisainfot kliendisuhete juhilt koolituse kohta.
Koolitusgrupi mittetäitumisel on OÜ-l Strateegiakorraldus õigus koolitus ära jätta või koolitust edasi lükata koolitusgrupi täitumiseni. Registreerunuid teavitatakse telefoni või e-posti teel vähemalt kahepäevase etteteatamisega. Koolituse ärajäämisel korraldajatest tulenevatel põhjustel makstakse koolituse tasu tagasi.
Õpilaste hulgast on õigus välja arvata õppurid, kellel on tasumata õppemaks, kes ei ole koolitusele tulnud õppimise eesmärgil, kes salvestavad loata koolitust või kes kasutavad koolitusmaterjale koolitusteenuse pakkumisel ilma selleks kirjalikku luba saamata.
Täienduskoolituse eest õppetasu maksmise, sellest vabastamise ja selle tagastamise tingimused ning kord
Koolituse eest tasutakse vastavalt e-posti teel esitatud arvele arvel märgitud tähtajaks. Koolituse eest on võimalus tasuda osamaksetena, mille kohta sõlmitakse maksjaga eraldi kokkulepe.
100% koolituse eest tasutud summast saadakse tagasi vaid siis, kui koolitusel osalemisest loobumisest teatatakse vähemalt viis tööpäeva enne koolituse toimumist. OÜ Strateegiakorraldus teeb kõik endast oleneva, et õppur saaks sel juhul võimaluse registreerida mõnele järgmisele sama teemalisele koolitusele.
Kui õppija teatab koolitusest loobumisest vähem kui 5 tööpäeva enne koolituse algust või koolituse ajal, siis koolituse eest raha tagasi ei maksta.
Koolituste kvaliteedi tagamise alused
- Kogume klientidelt järjepidevalt tagasisidet.
- Oleme paindlikud ja kliendisõbralikud.
- Kasutame täiskasvanud õppijale sobivaid õppemeetodeid.
- Koolitajateks on erialase haridusega praktikud, kes jagavad oma kogemusi ja teadmisi ning kel on valdkonnas töökogemust vähemalt 7 aastat.
- Piloteeritakse ja töötatakse koos klientidega välja uuenduslikke meetodeid, kuidas kohaliku omavalituse haridusvaldkonda järjepidevalt parendada.
- Oleme partneriks riiklikele ja maakondlikele valdkonnaga seotud liitudele, et olla kursis valdkonna trendidega ja väljakutsetega.
- Meie töötajate kvalifikatsiooni arendatakse erinevatel koolitustel ja konverentsidel.
- Kasutame koolitusruume, mis on hästi valgustatud ja ventileeritud, varustatud tänapäevase esitlustehnika, WiFi võrkude ja piisava hulga pistikupesadega, asub hästi ligipääsetavas kohas.
- Koolitust toetab interaktiivne õppekeskkond, kus on lisaõppematerjalid.
Tunnistuste või tõendite väljastamine
Koolituse läbinule väljastatakse tõend või tunnistus. Koolitusprogramm peab olema tunnistuse saamiseks läbitud vähemalt 75% ulatuses. Tõend täienduskoolituses osalemise või selle läbimise kohta väljastatakse juhul, kui koolituse käigus ei hinnatud õpiväljundite saavutatust või õppija ei saavutanud neid. Tunnistus väljastatakse juhul, kui koolituse käigus hinnati õpiväljundite saavutatust ja koolitusel osaleja saavutas need.
Tunnistusele ja/või tõendile märgitakse vähemalt järgmised andmed: 1) õppija nimi ja isikukood; 2) OÜ Strateegiakorraldus nimi ja registrinumber; 3) vastava õppekavarühma registreeringu number Eesti Hariduse Infosüsteemis; 4) õppekava nimetus; 5) koolituse toimumise aeg ja maht; 6) tõendi või tunnistuse väljaandmise koht ja kuupäev; 7) tõendi või tunnistuse number; 8) koolitajate nimed.
Tunnistusel või selle lisas märgitakse ka omandatud õpiväljundid, õpiväljundite saavutatuse hindamise viisid (näiteks eksam, test, praktiline töö või muu taoline) ning hindamise tulemused.
Muud tingimused
Kõik tekkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel.